Преди броени дни Негово Височество шейх Мохамед бин Зайед Ал Нахаян, настоящият президент на Обединените арабски емирства (ОАЕ), посети ранените в болницата, в която, в момента ранените получават лечение. Негово Височество отправи коментар, свързан с настоящето напрежение и военна ескалация в Близкия изток.
„Слава на Бога. Тук съм в болницата, за да посетя петима от ранените при последните събития. И петимата са цивилни: двама емирци, един индиец, един суданец и един иранец. Всички те са наша отговорност и, ако е Божията воля, ще се възстановят напълно.“
„Второто нещо, което бих искал да кажа, е, че в ОАЕ всичко е наред. Това е дом на много всеотдайни хора – хора, с които е чест да стоим редом в тази страна. Бих искал да благодаря на нашите въоръжени сили за жизненоважната роля, която изпълняват, и за изключителната им служба по време на тази война.“
„Също така благодаря и на другите институции за сигурност: Министерството на вътрешните работи, службите за сигурност и Гражданската защита. И се извинявам на онези, които не съм споменал по име. Всички те изпълняват дълг, който носи чест на ОАЕ и на всички, които принадлежат към ОАЕ.“
„Друг момент, който бих искал да отбележа, е, че емирците, които живеят в тази страна, изпълниха своя дълг по начин, който носи радост и гордост – точно както винаги се е очаквало от тях. Нека Бог ги пази.“
„Що се отнася до жителите, които живеят сред нас – нашите гости и нашето разширено семейство – те наистина ни удостоиха с чест със своята позиция. Надяваме се да ни простят, ако по някакъв начин сме се провалили. Намираме се във време на война и им обещавам, че ще изпълним своя дълг, защото наше задължение е да защитим народа и страната си.“
„Друго послание, което бих искал да отправя, е насочено към враговете на ОАЕ: ОАЕ са привлекателни. ОАЕ са красиви. ОАЕ са модел. Но им казвам: не се заблуждавайте от външния вид на ОАЕ. ОАЕ имат дебела кожа и горчива плът – ние не сме лесна плячка.“

„Ще изпълним своя дълг към нашата страна, нашия народ и към нашите жители, които също са част от нашето семейство. Нека Бог пази ОАЕ, да пази техният народ и да закриля всички, които живеят в тях с достойнство и сигурност.“
„Обещавам на всички, че ще излезем по-силни от преди. Без съмнение.Нека Бог пази всички вас.“ – съобщи Негово Височество шейх Мохамед бин Зайед Ал Нахаян, по данни на Посолството на Обединените арабски емирства в София.






















