За най-влюбените пет предложения къде да зададат най-важния въпрос

На 14 февруари мнозина влюбени мъже празнуват с жените на мечтите си Свети Валентин.

 

 

За онези от тях, които са убедени, че най-накрая са намерили своята половинка, с която искат да остареят и да отгледат деца и внуци, ето пет предложения къде биха могли да зададат най-важния въпрос, когато зимата отмине и пролетта пукне.

Предложението за брак е незабравим и топъл спомен в сърцето на всяка сгодена дама, но как мъжете успяват да се справят с цялата организация и притеснението от дългоочаквания отговор на въпроса „Ще се омъжиш ли за мен?“.

Сред най-трудните решения, които един мъж трябва да вземе, е изборът на пръстен и на подходяща локация. Пръстенът, като символ на обещание и доказателство за сериозни намерения, е строго индивидуален, според предпочитанията на дамата. Въпросите около него са дали да бъде с един или повече камъни, каква да бъде формата му и най-важното – дали размерът отговаря на очакванията.

Добрата новина е, че при годежния пръстен размерът е без особено значение, защото е поправим, за разлика от избора на конкретно романтично място.

Този дългоочакван момент, съдържащ в себе си букет от емоции, ще остави траен отпечатък в съзнанието на всяка дама, а защо да не бъде и поставен в рамка, под формата на снимка? Поради тази причина в последно време предложенията за брак се правят сред природата, на красиви и леснодостъпни места, разкриващи незабравими гледки.

Представяме Ви 5 подходящи локации, които ще превърнат приятната следобедна разходка в нова страница от съвместния ви живот.

1. Панорамна гледка на село (лю)Бов.

Панорамната площадка на село Бов е изключително подходяща дестинация за предложение на брак, не само заради името, което носи, а и заради удобното си местоположение.

Площадката, която дава възможност на посетители да станат свидетели на зашеметяваща гледка, се намира на около 15 минути пеша от гара Бов. При наличието на повече свободно време можете да поемете и към Вазовата екопътека, която също обещава панорамни изгледи.

2. Пейката над Панчарево

Панчарево е язовир, който се намира на територията на Столична община, разположен между Витоша и Лозенската планина. Три възможни маршрута делят посетителите на този язовир от панорамната гледка, която се разкрива пред очите им само след около 35 минути преход.

Пейката над Панчарево е подходящ избор за хора, които нямат опит в планинарството, но имат желание да се насладят на красива гледка отвисоко. Предимството на тази дестинация е гарантираното спокойствие по време на прехода, поради наличието на алея, която е предпочитана от повечето посетители.

3. Връх Мальовица

Несъмнено връх Мальовица е един от най-красивите и познати на широката аудитория върхове в Рила. Но освен необятните гледки този връх влиза в нашата класация, заради стара българска легенда, която гласи, че името на върха произлиза от жертвоготовността и желанието на един мъж да спаси своята любима от тежката ръка на османското владичество.

Според опитни планинари преходът не е толкова лек, около 4 часа в едната посока, но при силно желание и воля, гледката от върха е незабравима. Освен изкачването на връх Мальовица, силно препоръчително е и нощуването в Хижа Мальовица.

 4. Тевно езеро

Едно от многобройните езера в Пирин, Тевно езеро, е известно със своите тъмни на цвят, но магични води. Стара легенда разказва за потъмняването на водата в него, заради красива, но алчна млада девойка, която не съзнава каква е цената на сбъднатите мечти. Освен интересна история, езерото крие и дълбока тайнственост.

До брега има построен заслон, който да посетите за нощувка или две. Околността предлага изобилие от възможности за разходка до други места.

5. Геопарк Искър-Панега

Като за финал Ви представяме една дестинация, която е известна като „оазиса на дивата природа“. Геопаркът Искър-Панега се намира в близост до град Луковит и е единственият по рода си, у нас, парк с неопетнена природа и геоложки образувания на повече от 100 млн. години.

Маршрутът се движи по течението на река Златна Панега, като прекосяването на реката се осъществява благодарение на дървени мостове и прикрепени към скалите дървени платформи, които дават възможност на посетителите да се насладят отблизо на млечно-синята речна вода.

Изборът на тази дестинация трябва да се осмисли много внимателно, защото при проливни дъждове екопътеката често е наводнена. Препоръчително е да се посещава през пролетта или по време на ранна есен.

Габриела Георгиева