„Zero Day“ на Робърт Де Ниро получи доза реализъм от старши съветника на Барак Обама, Ерик Шулц

Новият политически трилър „Zero Day“ с Робърт Де Ниро получи доза реализъм.

Това се дължи на бившия старши съветник на президента Барак Обама, Ерик Шулц.

Той е работил като консултант по сериала на Netflix, като е гарантирал, че сцените във Вашингтон изглеждат възможно най-реалистични.

Шулц, който е бил заместник-прес-секретар на Белия дом, е присъствал на снимачната площадка в продължение на няколко седмици, за да се увери, че всеки детайл в сцените, разиграващи се в Овалния кабинет, преддверието на Овалния кабинет, залата за брифинги на Белия дом и Конгреса, е точен.

„Беше истинско удоволствие да работя по този проект, не само защото темите са особено актуални в момента“, казва Шулц пред Page Six. „Всички – сценаристите, продуцентите, екипът, режисьорът, актьорите – бяха невероятни и държаха много на това да представят нещата правдоподобно. Сериалът е толкова плашещ, именно защото изглежда истински.“

Освен Де Ниро, в „Zero Day“ участват още Анджела Басет, Лизи Каплан, Матю Модийн, Джеси Племънс и Кони Бритън. Сюжетът се фокусира върху мащабна глобална кибератака.

Шулц е помогнал за автентичността на сцените в Белия дом и Капитолия.

Един от начините, по които е допринесъл, е като е гарантирал, че залата за брифинги изглежда правдоподобно. Той обяснява, че трябва да има „правилната динамика на репортери, които викат въпроси и настояват за отговори“.

Също така е консултирал продукцията по отношение на това къде точно биха седели определени хора на срещи и как биха влизали и излизали от определени помещения.

„Това бяха малки детайли, които можехме да доизпипаме в реално време“, казва той.

Шулц е работил и по други успешни продукции, като сериалите „Succession“ и „Designated Survivor“, както и филма на A24 „Civil War“. Освен това прави кратка поява в сериала на Max „Girls On The Bus“.

Що се отнася до сравнението между Холивуд и Вашингтон, той смята, че между тях има прилики.

„В момента предпочитам измислени антиутопии, но истината е, че политиката и развлекателната индустрия имат много общо“, казва Шулц. „За успеха е необходима колаборация. Всичко е изцяло екипна работа. Има толкова много детайли, които трябва да се изпипат, че всеки трябва да разчита на останалите.“

 Нора Пенчева