Две много различни модни икони бяха отличени на една от най-престижните церемонии за награждаване в модната индустрия в Ню Йорк – Дженифър Лопес и куклата Барби. Двете бяха сред множеството фигури, признати от Съвета на модните дизайнери на Америка по време на на техните годишни награди CFDA Fashion Awards 2019, известни също и като „Оскарите в света на модата“.
С ярка коралово-червена рокля в две части с поло на Ралф Лорън, украсена с повече от 43 000 кристала Лопес получи наградата „Модна икона“, заради нейното „дългогодишно и глобално влияние върху модата“. Предишни победители в тази категория бяха Наоми Кембъл, Бейонсе, Джони Деп и Риана.
„Обичах модата още от малко момиче, растящо в Бронкс. Да бъда тук сред всички тези дизайнери и да бъда отличена е просто мечта“, сподели вълнението си Дженифър Лопес от сцената на червения килим.

Изненадващо куклата Барби на компанията Mattel получи наградата на борда на директорите на Съвета на модните дизайнери на Америка за влиянието си върху модата, както и за дизайнерските си колаборации през последните 60 години, тъй като е „икона и защитник на предоставянето на повече власт и права на жените“. Отличието бе връчено от модела и актриса Яра Шахиди, а официалният „Инстаграм“ профил на Барби публикува снимка на куклата в специално изработен за нея модел на Даян фон Фюстенберг.
Дизайнерът Даян фон Фюрстенберг, председател на Съвета на модните дизайнери на Америка, се появи атрактивно на червения килим с изкуствен факел, подобен на този на Статуята на свободата. Пред гостите тя обяви, че по този начин иска да отбележи предаването на своите задължения в ръцете на дизайнера Том Форд, който поема председателското място в организацията.






















